Sort by

cora has logged 30 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Facility

The Facility

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from Zahrain

Escape from Zahrain

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The House

The House

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stasis

Stasis

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Be Afraid

Be Afraid

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moomins on the Riviera

Moomins on the Riviera

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry