Coolnilk has logged 133 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry