• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Critters Attack!

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★