Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Even Dwarfs Started Small

Even Dwarfs Started Small

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Slave

Satan's Slave

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Time

Big Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Real Life

Real Life

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunga Din

Gunga Din

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fat Albert

Fat Albert

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marihuana

Marihuana

1936
×
Read the review Edit this entry  
09
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ernest in the Army

Ernest in the Army

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Konga TNT

Konga TNT

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ernest Goes to Africa

Ernest Goes to Africa

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Go West

Go West

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
North of 50-50

North of 50-50

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime for Bonzo

Bedtime for Bonzo

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Done It?

Who Done It?

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hoi Polloi

Hoi Polloi

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The United States of Noooo!!!

The United States of Noooo!!!

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry