Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Doom

Doom

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Edit this entry  
04
New Men

New Men

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Straight Edge Kegger

Straight Edge Kegger

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
08
Angel

Angel

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
Edit this entry  
05
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Haunting Fear

Haunting Fear

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★
Edit this entry  
18
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★
Edit this entry  
17
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Edit this entry  
08
Larry the Cable Guy: Health Inspector

Larry the Cable Guy: Health Inspector

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Extract

Extract

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

Sleepy Eyes of Death 2: Sword of Adventure

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

Sleepy Eyes of Death 1: The Chinese Jade

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Clownado

Clownado

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Satan's Storybook

Satan's Storybook

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★★
Edit this entry