Sort by
  • The Batman

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Downsizing

    ★½

  • mother!

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • A Dog's Purpose

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • American Honey

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★