• The Ninth Gate

    ★★

  • Hunted

    ★★★

  • Dynamite Jim

    ★★½

  • Il seme di Caino

  • Lux Æterna

    ★★½

  • That Man in Istanbul

    ★★½

  • Beyond the Door

    ★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★

  • Count Dracula's Great Love

    ★★★½

  • Edge of Sanity

    ★★★½

  • Abrakadabra

    ★★

  • The Vengeance of She

    ★★½

  • Night of the Howling Beast

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Red Coat

    ★★★

  • Agent 505 - Death Trap Beirut

    ★★½

  • Hercules Against Rome

    ★★

  • The Reckoning

    ★★