Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Die Vampirprinzessin

Die Vampirprinzessin

2007
×
Edit this entry  
30
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
New Female Prisoner Scorpion: Special Cellblock X

New Female Prisoner Scorpion: Special Cellblock X

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Bluebeard

Bluebeard

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spy Today, Die Tomorrow

Spy Today, Die Tomorrow

1967
×
★★
Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Violent City

Violent City

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
Jeans Blues: No Future

Jeans Blues: No Future

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Nightsiren

Nightsiren

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Zero Woman: Red Handcuffs

Zero Woman: Red Handcuffs

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Beyond Blood

Beyond Blood

2019
×
Edit this entry  
26
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Girl Boss: Diamond Showdown

Girl Boss: Diamond Showdown

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
The Damned House of Hajn

The Damned House of Hajn

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hour of Death

Hour of Death

1964
×
★★
Edit this entry  
20
Girl Boss: Crazy Ball Game

Girl Boss: Crazy Ball Game

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Memorias del ángel caído

Memorias del ángel caído

1997
×
★★
Edit this entry  
20
Bohachi Bushido: The Villain

Bohachi Bushido: The Villain

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Morgiana

Morgiana

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
The Mephisto Waltz

The Mephisto Waltz

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ferat Vampire

Ferat Vampire

1982
×
★★
Edit this entry  
18
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ogre

Ogre

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Lust of the Vampire

Lust of the Vampire

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
Offseason

Offseason

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cold Eyes of Fear

Cold Eyes of Fear

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
Blood and Diamonds

Blood and Diamonds

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Legacy of The Texas Chain Saw Massacre

The Legacy of The Texas Chain Saw Massacre

2022
×
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Django Shoots First

Django Shoots First

1966
×
★★★
Edit this entry  
06
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Edit this entry  
05
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
Edit this entry  
02
The Young, the Evil and the Savage

The Young, the Evil and the Savage

1968
×
★★★½
Edit this entry  
02
'Cannibal Apocalypse' Redux

'Cannibal Apocalypse' Redux

2002
×
Edit this entry  
01
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
★★½
Edit this entry  
25
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Truth About Lady Frankenstein

The Truth About Lady Frankenstein

2007
×
Edit this entry  
23
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Der Fall der vier Fliegen

Der Fall der vier Fliegen

2012
×
Edit this entry  
16
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream of the Demon Lover

Scream of the Demon Lover

1970
×
★★★
Edit this entry  
11
The Monster of the Opera

The Monster of the Opera

1964
×
★★½
Edit this entry