• Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • All or Nothing: Manchester City

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Capernaum

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★