Sort by
  • Untitled Adele Lim Comedy

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Knock at the Cabin

  • Rye Lane

  • Bad Behaviour

    ★★

  • Divinity

    ★★★

  • The Starling Girl

    ★★★½

  • Cat Person

    ★★½

  • Fair Play

    ★★★½

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Emancipation

  • FIFA Uncovered

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Till

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Chevalier

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

  • See How They Run

  • The Grab

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Son

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

  • Good Night Oppy

    ★★★½

  • Empire of Light

  • Argentina, 1985

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

  • One Fine Morning

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Armageddon Time

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½