Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jockey

Jockey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knocking

Knocking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
½
Read the review Edit this entry