• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Jockey

    ★★½

  • Mayday

    ★★

  • Coming Home in the Dark

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Superior

    ★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Wild Indian

    ★★★

  • Knocking

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • Luzzu

    ★★★½

  • Human Factors

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Surge

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Scare Me

    ★★

  • Four Good Days

    ★★★½

  • The Earth Is Blue as an Orange

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★

  • Green Book

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Cleaning Lady

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½