Conner has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halo: Landfall

Halo: Landfall

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek: Deep Space Nine: The Emissary

Star Trek: Deep Space Nine: The Emissary

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry