Sort by

Conner has logged 22 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A-X-L

A-X-L

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Mega Shark vs. Crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
300

300

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry