Sort by

Comrie has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hyena

Hyena

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Weekend

Killer Weekend

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Peter Pan: The Quest for the Never Book

Peter Pan: The Quest for the Never Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Light Blast

Light Blast

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry