Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Predator

Predator

1987
×
Edit this entry  
11
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
06
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Edit this entry  
01
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
Edit this entry  
26
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
Edit this entry  
25
Zora Neale Hurston: Jump at the Sun

Zora Neale Hurston: Jump at the Sun

2008
×
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Edit this entry  
08
The African Queen

The African Queen

1951
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
18
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
Edit this entry  
13
House

House

1977
×
Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
11
Don't Go Gentle: A Film About IDLES

Don't Go Gentle: A Film About IDLES

2020
×
Edit this entry  
07
The Boys Presents: Diabolical

The Boys Presents: Diabolical

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
26
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
19
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Edit this entry  
16
Dinosaurs In A Mining Facility

Dinosaurs In A Mining Facility

2018
×
Edit this entry  
13
Magic Spot

Magic Spot

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry