rowan has logged 37 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Barney Thomson

The Legend of Barney Thomson

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kitty

Kitty

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Food Boy

The Adventures of Food Boy

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry