rowan has logged 194 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
My Skinny Sister

My Skinny Sister

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Road Within

The Road Within

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For the Love of Nancy

For the Love of Nancy

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feed

Feed

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demonic

Demonic

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Violators

The Violators

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry