• Nobody

    ★★★★★

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Courier

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Bright

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fences

    ★★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★★★

  • Barry

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★★

  • No Good Deed

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★★★

  • Mandela: Long Walk to Freedom

    ★★★★★

  • The Best Man Holiday

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • The Butler

    ★★★★★

  • Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

    ★★★★★

  • Fruitvale Station

    ★★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • Lincoln

    ★★★★★

  • Flight

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • Good Deeds

    ★★★★★

  • Safe House

    ★★★★★

  • J. Edgar

    ★★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • The Help

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★★

  • For Colored Girls

    ★★★★★

  • Unstoppable

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Book of Eli

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • Capitalism: A Love Story

    ★★★★★

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Obsessed

    ★★★★★