Sort by

JP "Happy Holly" has logged 407 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
R.I.P.D. 2: Rise of the Damned

R.I.P.D. 2: Rise of the Damned

2022
×
Edit this entry  
23
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
King Tweety

King Tweety

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aqua Teen Forever: Plantasm

Aqua Teen Forever: Plantasm

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Recital

The Recital

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The AGFA Horror Trailer Show: Videorage

The AGFA Horror Trailer Show: Videorage

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
FleshEater

FleshEater

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry