Sort by

JP "Haunted Hootenanny" has logged 94 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
★★½
Edit this entry  
31
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Edit this entry  
31
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dennis

Dennis

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Trees

Trees

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Servicing Guide: Fannie Mae Single Family, Subpart A4-2.1-02, Property Inspection Vendor Management and Oversight (11/12/2014)

Servicing Guide: Fannie Mae Single Family, Subpart A4-2.1-02, Property Inspection Vendor Management and Oversight (11/12/2014)

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lazer Team

Lazer Team

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Time Travelers

The Time Travelers

1964
×
★★½
Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Gumby: The Movie

Gumby: The Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
King of the Dancehall

King of the Dancehall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers Grimm

Avengers Grimm

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Becky Prim

Becky Prim

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry