Sort by

JP "Haunted Hootenanny" has logged 749 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
A Christmas Story Live!

A Christmas Story Live!

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Barbie Video Game Hero

Barbie Video Game Hero

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adventures in Dinosaur City

Adventures in Dinosaur City

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Nukie

Nukie

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dumb: The Story of Big Brother Magazine

Dumb: The Story of Big Brother Magazine

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pixels

Pixels

2015
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
DreamWorks Home: For the Holidays

DreamWorks Home: For the Holidays

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hero

The Hero

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry