Sort by

comikman has logged 20 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry