Sort by

comikman has logged 292 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry