Luke Hansen has logged 69 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Desire

Desire

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mojave

Mojave

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry