Luke Hansen has logged 347 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Loop

Loop

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Wind

Wind

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Purl

Purl

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Lou

Lou

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Lava

Lava

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Day & Night

Day & Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Presto

Presto

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Lifted

Lifted

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
One Man Band

One Man Band

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Boundin'

Boundin'

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
29
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beast

The Beast

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry