Sort by

Rob has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Z.P.G.

Z.P.G.

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Diana Clone

The Diana Clone

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The

The "Woods People" The Beginning

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect

Perfect

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Terminal Man

The Terminal Man

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry