Rob has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trouble Bound

Trouble Bound

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
O.C. and Stiggs

O.C. and Stiggs

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry