Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Road Dog

The Road Dog

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lou

Lou

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Locked In

Locked In

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Crime Story

Christmas Crime Story

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mean One

The Mean One

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bushwick

Bushwick

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roar

Roar

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brooklyn 45

Brooklyn 45

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Machine

The Machine

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iceman

Iceman

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry