• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • A Very English Scandal

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Lion

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • He Even Has Your Eyes