• Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Legacy of Lies

    ★★★

  • The Very Excellent Mr. Dundee

    ★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Ava

  • Force of Nature

    ★★½

  • Get the Hell Out

  • Lapsis

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Sniper: Assassin's End

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★½

  • The Last Days of American Crime

  • Debt Collectors

    ★★★

  • The Wanting Mare

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Unleashed

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • False Colors

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Fantasy Island

  • Laughter

    ★★★★

  • Falling

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Teddy

    ★★½

  • Tesla

    ★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Wendy

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Assassin 33 A.D.

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½