Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zoot Suit

Zoot Suit

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nash Bridges

Nash Bridges

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry