• Kaamelott - The First Chapter

    ★★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Napoleon vs. Metternich - The Beginning of the End

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • The Scream

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Paranormal

  • Rogue City

    ★½

  • Mr. 365

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Miss

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Appearances

    ★★½

  • Antoinette in the Cévennes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • A Friendly Tale...

    ★★★½

  • How I Became a Superhero

    ★★★

  • The Speech

    ★★★½

  • The Last Journey of Paul W.R

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Treasure

    ★★★★

  • Peninsula

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Fary: Hexagone

  • How to Be a Good Wife

    ★★★

  • De Gaulle

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • I Wish Someone Were Waiting for Me Somewhere

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • FAG

  • The Dazzled

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • A Good Doctor

    ★★★

  • Enormous

    ★★★

  • Spread Your Wings

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • #Iamhere

    ★★★

  • I'll Go Where You Go

    ★★½

  • The Legend of Tomiris

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Ride Like a Girl

    ½

  • The Fool

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Three Days and a Life

    ★★½