Sort by
  • Pennies from Heaven

    ★★★★★

  • Dad & Step-Dad

    ★★★★★

  • Cash Cow

    ★★★★★

  • Nick Naney: Nessun Dorma

    ★★★★★

  • Plane

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Mister Organ

    ★★★★★

  • Vertical Valor

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

  • See How They Run

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Godland

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Yelling Fire In An Empty Theater

    ★★★★★

  • Navalny

    ★★★★★

  • Meet Me in the Bathroom

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★★

  • Knickknacks

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Inspector Ike

    ★★★★★