Sort by

col_plimp has logged 434 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Der letzte Lude

Der letzte Lude

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Pappa ante Portas

Pappa ante Portas

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
De mon âme à ton âme

De mon âme à ton âme

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swallow the Universe

Swallow the Universe

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Troubled Waters

Troubled Waters

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dummy

Dummy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Love Sarah Jane

I Love Sarah Jane

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adieu Bohème

Adieu Bohème

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Luchagore Christmas

A Luchagore Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Single Life

A Single Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ruin

Ruin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carte noire

Carte noire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Domestic Animal

New Domestic Animal

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parade

Parade

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Butch Patrol

Butch Patrol

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
PPII

PPII

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Worm Movie

Worm Movie

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rub

The Rub

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blues Harp

Blues Harp

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Mischief by Emil

New Mischief by Emil

1972
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Panic

Panic

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Decent Work

Decent Work

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast Week

Fast Week

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I like ducks

I like ducks

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Breakfast

The Lost Breakfast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cat City

Cat City

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant's Garden

The Elephant's Garden

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Face Shop

The Face Shop

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
HONK

HONK

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fox & the Bird

The Fox & the Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
KUROKO

KUROKO

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dry Run

Dry Run

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Some Thing

Some Thing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
NO PAIN IN VAIN - The Shocking Life of Steve-O

NO PAIN IN VAIN - The Shocking Life of Steve-O

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elf 17

Elf 17

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suit Yourself or Shoot Yourself!! The Heist

Suit Yourself or Shoot Yourself!! The Heist

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seventh Code

Seventh Code

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Boy

Lost Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry