Sort by

coffee has logged 39 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry