Sort by

coffee has logged 57 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boys

Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry