Sort by

coffee has logged 271 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Peppermint

Peppermint

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lover

Lover

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fiancés

The Fiancés

1963
×
★★★★
Edit this entry  
12
MDMA

MDMA

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry