Cody has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man in the Glass Booth

The Man in the Glass Booth

1975
×
★½
Edit this entry  
23
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
The Homecoming

The Homecoming

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances

Frances

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
The Unsinkable Molly Brown

The Unsinkable Molly Brown

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great White Hope

The Great White Hope

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marat/Sade

Marat/Sade

1967
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry