Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry