Sort by

Will has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry