Sort by

Will has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
McBain

McBain

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Agenda

Hidden Agenda

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Night

Big Night

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry