Sort by

Crawlspace Dweller Matt has logged 384 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Extravaganza

The Extravaganza

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Pimple Popper: The 12 Pops of Christmas

Dr. Pimple Popper: The 12 Pops of Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Doggone Christmas

A Doggone Christmas

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Tiny Christmas

Tiny Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Children

The Children

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
LSD: Love, Sex aur Dhokha

LSD: Love, Sex aur Dhokha

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Mernes

Mernes

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snoop Dogg's Hood of Horror

Snoop Dogg's Hood of Horror

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry