Cockpants has logged 179 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked

Naked

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry