• Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Boogie

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★