• Dashcam

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Men

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★★

  • The Boys Presents: Diabolical

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Bigbug

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Sonata

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • Inu-Oh

    ★★★½

  • Earwig

    ★★

  • Silent Land

    ★★★★

  • Inexorable

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Il Buco

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Cop Secret

    ★★★

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½