Sort by

COBRARocky has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
05
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Banjo Gyro!

Banjo Gyro!

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Fast-Walking

Fast-Walking

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stereotypes

Stereotypes

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Martin

Martin

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Cop

Cop

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Most Terrible Time in My Life

The Most Terrible Time in My Life

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Splendor

Splendor

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Buck Breaking

Buck Breaking

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Outland

Outland

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dirt

Dirt

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★★
Edit this entry