• Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Bad Trip

  • Puss

  • Coming 2 America

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • The Scary of Sixty-First

  • Khaite FW21

  • Judas and the Black Messiah

  • All Light, Everywhere

  • A Glitch in the Matrix

  • The Sparks Brothers

  • I've Got Issues

  • Nomadland

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Promising Young Woman

  • Time of Moulting

    ★★★★★

  • De Lo Mio

  • Lux Æterna

    ★★★★★

  • Treasure Island

    ★★★★★

  • Sol Alegria

    ★★★★★

  • The Green Fog

    ★★★★★

  • Antiporno

  • Baby Bump

    ★★★★★

  • White Reindeer

  • The Dirties

  • Dark Touch

  • Drinking Buddies

  • Heli

  • Computer Chess

  • Crystal Fairy & the Magical Cactus

  • A Touch of Sin

  • The Congress

  • The Bling Ring

  • The Great Gatsby

  • Raze

    ★½

  • Filly Brown

    ★★½

  • The Oxbow Cure

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★½

  • Upstream Color

  • It Takes a Man and a Woman

  • The Greatest Movie Ever Rolled

    ★★½

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Dark Skies

  • The Cold Lands

    ★★★

  • Identity Thief

  • Safe Haven

  • Side Effects

    ★★★½

  • Frankenstein's Army

    ★★

  • The Rambler

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Prince Avalanche

    ★★½

  • Fruitvale Station

    ★★½

  • The Brotherhood of the Traveling Rants

  • V/H/S/2

    ★★★

  • Mama

    ★★½

  • The Last Stand

    ★★

  • Movie 43

  • This Is 40

    ★★

  • Battlestar Galactica: Blood & Chrome

  • California Solo

    ★★★½

  • K-11

  • Liz & Dick

  • Love Sick Love

  • All the Light in the Sky

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • The American Scream

    ★★½

  • Fresh Meat

    ★★

  • Argo

    ★★★