• The House

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Rumble

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Back to the Outback

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • Sing a Bit of Harmony

    ★★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Seal Team

    ★★★★½

  • Night of the Animated Dead

    ½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Riverdance: The Animated Adventure

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spirit Untamed

    ★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½