Sort by

connor joseph has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Hard, Cracked the Wind

Hard, Cracked the Wind

2019
×
Edit this entry  
03
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
02
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry